Pikes Peak 2011 a Triumph Speed Triple?? Yeahh…


Pikes Peak International Hill Climb (PPIHC) asi pro většinu z vás nebude nějakým neznámým pojmem. A pro ty, kdo neví, o čem je řeč, tak jen ve stručnosti: jedná se o jeden z nejdrsnějších závodů do vrchu, který se tradičně každý rok koná v US státě Colorado. Závodu se účastní rozličné kategorie jak aut, tak samozřejmě motorek. V podstatě se jedna o totálně psychopaticky vyšinutý jedince s nulovým pudem sebezáchovy, protože nikdo normální by na tu trať nevlezl 😛 – ostatně posuďte sami: Trať do vrchu Pikes Peak má délku cca 20 kilometrů, je na ní 156 zatáček a průměrné převýšení je 7 %. Start leží v nadmořské výšce 2862 metrů a cíl v 4300 metrech. Z toho vyplývá, že motory tu mají velký problém s dodávkou kyslíku. Podél trati taky neexistují téměř žádné únikové zóny nebo ochranné bariery, takže asi nemá moc smysl zdůrazňovat, že stejně jako při road racingu typu TT nebo Hořice, se každá chyba tvrdě trestá. Rezzpect..

No, ale co určitě málokdo z vás tuší, kdo v loňským roce (2011) mezi motorkama exceloval. Jasně, že to byla Ducati se svýma Multistradama – ostatně tovarna v Bologni taky už stihla do světa vypustit povedené repliky těchhle stroječků..

Jenže mezi ně se dokázal vetřít týpek, co se jmenuje Joe Kopp, a to se podržte – na Triumphu SPEED TRIPLE!!!

Joe Kopp je kromě jinýho v US uznávaný flat-track závodník, ale to nic nemění na tom, že na týhle trati, kdy se kromě převýšení, nebezpečných útesů atd., musí jezdec ještě potýkat s měnícím se povrchem tratě (cca 5km z trati tvoří šotolina), odvedl parádní práci..

Na webu je spousta videi, kde se můžete podívat, o čem tenhle závod vlastně je – čistě pro lepší představu. Tady se ale zatím mrkněte na to, jak takovej stroj šampióna může vypadat :-)

A nějaký to video

http://www.youtube.com/watch?v=iAL_QjIDYKI&feature=player_embedded#!

Jen víc takovejchhle strojků, to máme rádi!

 

Text: Qbi-C
Photo: web

Napsat komentář

Or